Zaključen novi Kolektivni ugovor za službenike i namještenike upravnih tijela Zadarske županije
Naše sportske susrete u Zatonu ove je godine, uz sportski i prijateljski duh, obilježila i radna atmosfera te važan iskorak u zaštiti prava zaposlenih. Naime, sa Zadarska županija zaključen je novi Kolektivni ugovor za službenike i namještenike upravnih tijela Zadarske županije, kojim su ponovno potvrđena postojeća prava zaposlenih, ali i dodatno unaprijeđena pojedina materijalna i radna prava.
Posebno ističemo kako je novim ugovorom osnovica za obračun plaće povećana na 830,00 eura, što predstavlja značajan korak prema poboljšanju materijalnog položaja zaposlenih. Uz to, zaposlenima je od ove godine omogućen i veći broj dana godišnjeg odmora, čime se dodatno doprinosi kvaliteti radnih uvjeta i ravnoteži između poslovnog i privatnog života.
Iako ovoga puta, na žalost, nije bilo moguće organizirati zajednički sastanak potpisivanja kolektivnog ugovora s poslodavcem kojeg iznimno cijenimo, suradnja i međusobno razumijevanje nisu izostali. Župan Josip Bilaver kolektivni je ugovor potpisao u Zadru, dok su predsjednica SDLSN-a Iva Šušković i sindikalni povjerenik Tomislav Veršić svoj potpis stavili u Zatonu, gdje su se održavali sportski susreti.
Ovaj kolektivni ugovor predstavlja nastavak višegodišnjeg kvalitetnog socijalnog dijaloga između sindikata i poslodavca, temeljenog na međusobnom uvažavanju, povjerenju i spremnosti na suradnju. Upravo takav partnerski odnos omogućava pronalaženje rješenja koja pridonose stabilnosti radnih odnosa i unapređenju prava zaposlenih, na korist svih uključenih strana.